O nás

O nás

Historie Venclova statku.

Dle nalezených dokumentů sahá historie Venclova statku až do 19. století. Naši předci postavili původní statek již roku 1805 a nacházel se na místě dnešního parkoviště. V roce 1914 byl vystavěn nový obytný dům společně s chlévy. Po dostavění obytné části byla vystavěna stodola, která na obytnou část navazovala. Ve stodole byly další chlévy a prostor pro uskladnění úrody. V této podobě se statek uchoval s drobnými změnami až do roku 2012, kdy jsme začali s rekonstrukcí.

Původní stodola se změnila v provozně-hospodářskou část. V této budově nalezneme zázemí pro zpracování masa vlastní produkce tj. hovězího masa ze skotu Highland. Toto maso nabízíme k prodeji.

V další části provozně-hospodářské části je zařízená školící a společenská místnost s kapacitou až 40 osob. Samozřejmostí je didaktická technika a připojení Wi-Fi. K dispozici máme také menší místnost, tzv. „Hospůdku“ a k ní náležející zastřešenou terasu. V roce 2019 jsme dokončili rekonstrukci obytné budovy statku. V ní se nachází restaurace s kapacitou až 40 osob a ubytování s kapacitou 20 lůžek. U objektu je zpevněné osvětlené parkoviště.